Haber Mobil

Arena of Valor Dünya Kupası 2019 playoffları başlıyor

Espor endüstrisi mobilde de büyümeye devam ediyor! Tencent Games‘in Arena of Valor adlı mobil oyununun dünya kupası playoffları bugün itibarıyla başlıyor.

Rekabet üst seviyelere tırmanmaya devam ediyor!

Bugünden itibaren başlayacak olan Arena of Valor Dünya Kupası 2019 playoff turlarına katılacak sekiz takım belirlendi. 6 Temmuz’da başlayan Arena of Valor Dünya Kupası 2019 (AWC) playoffları, 14 Temmuz tarihinde, yeni bir dünya şampiyonunun taçlandırılması ile son bulacak.

27 Haziran – 30 Haziran tarihleri arasında düzenlenen, yaklaşık dört gün süren ve kıyasıya mücadelelere sahne olan grup müsabakaları gerçekleştirilmişti. Burada gruplarda yer alan 12 takımın mücadeleleri sonunda, 4 takım playoff şansını yakalayamayıp evlerine döndü. Geriye kalan 8 takım ise 500.000 dolarlık ödül havuzundan en büyük payı kapabilmek adına sert bir mücadeleye girecekler. 

Peki turnuva nerede düzenleniyor?

Turnuva, Vietnam’ın Da Nang City şehrinde düzenleniyor. Bu organizasyon, Vietnamlı insanların espora olan ilgisini arttırıyor. Bu sayede gelecek yıllar için, Vietnam’ın esporun rekabetçi ortamında başarılar yakalayabileceği temeli oluşturmak adına, teşvik edici bir güç oluyor.

Grup müsabakalarında neler olmuştu?

Tayland Wildcard, Vietnam Wildcard, Çin Taipei Wildcard ve Kuzey Amerika  A Grubundan bir üst tur olan playofflara katılmaya hak kazandılar. Malezya ve Japonya ise A Grubundan çıkamayarak, playoff hakkını elde edemeyip turnuvadan elenmiş oldular. A Grubunda durum böyle iken B Grubunda ise; Çin Taipei, Vietnam, Çin ve Tayland playofflara kaldılar. Bu grupta yer alan diğer iki takım olan, Endonezya ve Kore bu sene için, hem Dünya şampiyonu olma hayallerini ertelemek zorunda kaldılar, hem de 500.000 dolarlık ödül havuzundan pay alma hakkından mahrum kalmış oldular.

Çeyrek final müsabakaları ne zaman?

Çeyrek final maçları, 6 Temmuz ve 7 Temmuz tarihlerinde oynanacak. Aynı zamanda müsabaka eşleşmeleri şu şekilde;

– Tayland Wildcard vs. Tayland

– Vietnam vs Çin Taipei Wildcard

– Çin Taipei vs Kuzey Amerika

– Vietnam Wildcard – Çin

takımları arasında oynanacak.

Playofflar için özel kurallar var!

Tüm müsabakalar 7 maç üzerinden oynanacak. Çeyrek finaller aynı zamanda, maçlarda seçilen kahramanların, 7 maçlık seri boyunca aynı karakter olması yasağı getirildi. Her defasında farklı karakter ile oynamayı zorunlu kılan bu kural ile birlikte, oyuncuların daha fazla çok yönlü olmaları sağlanacak. Bununla birlikte farklı karakter seçimleri beraberinde; farklı stratejileri, oyun taslaklarını ve değişik karakterleri oyuna dahil ederek, Arena of Valor Dünya Kupası (AWC) 2019’u izleyecek olan oyunseverleri daha fazla memnun edecek. Bu kuralın bir istisnası var. O da bir seri 7 maça kadar uzarsa, bir yerden sonra oyuncular tekrardan istedikleri karakteri seçme şansına sahip olabilecekler.

Yarı finaller ve Final müsabakalarının oynanacağı tarihler ise;

-13 Temmuz Yarı Final müsabakaları

-14 Temmuz Final müsabakası

şeklinde olacak.

Bu arada bu maçları merak edip izlemek isteyenler için, Arena of Valor resmi Facebook sayfasında yayın yapılacak. Böylelikle hem ülkemizden hem de tüm dünyadan oyun severler bu mücadeleleri canlı olarak izleme fırsatına sahip olacaklar.