Haber

Blizzard’ın yeni oyunu Starcraft Cartooned yayınlandı

Carbot Animations’ın katkılarıyla ortaya çıkan Starcraft Cartooned oyuncuların beğenisine sunuldu. Yılların eskitemediği Starcraft serisinin bu yeni versiyonunda gerçek zamanlı strateji deneyimini çizgi film grafikleriyle yaşayacağız. Starcraft Cartooned, gerek oyunun emektarlarına gerek oyuna yeni başlayacak olanlara oldukça eğlenceli bir deneyim sunuyor.

İlk olarak 1998 yılında yayınlanan Starcraft serisinin ilk oyunu, o günden bu yana sadık bir oyuncu kitlesine sahip. 2010’da piyasaya sürülen Starcraft II ise kendi türünde bir devrim yarattı. Espor endüstrisi açısından da önemli bir yere sahip olan serinin ikinci oyunu düzenlenen birçok turnuvayla profesyonel esporcuların ilgi odağı konumunda. O günden bu yana genişleme paketleriyle ilerleyen oyun, Starcraft Cartooned’un yayınlanmasıyla bambaşka bir yöne evrildi.

Gerçek zamanlı strateji oyunlarından hoşlanan herkesin beğenisine talip olan oyunun tanıtım videosu 9 Temmuz 2019 tarihinde yayınlandı.

” width=”1320″ height=”743″ src=”https://www.youtube.com/embed/H8bC2bZ0JSs?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen]

Tanıtım videosundan da anlaşıldığı üzere oyun önceki versiyonlara bir hayli benziyor. Arayüz, oyun mekaniği, görev sistemi ve oynanış bakımından neredeyse klasik versiyonla aynı. Fakat görüldüğü üzere oyundaki yenilik grafiklerden ve çizgi filmi andıran yeni görsel temadan kaynaklanıyor.

Oyunun her birimi, yapısı ve haritası Carbot Animations‘ın sevilen görsel tasarımlarıyla canlandırıldı. Carbot Animations, hayranların yakından bildiği üzere Blizzard oyunlarına ilişkin yaptığı animasyonlarla tanınıyor. Özellikle World of Warcraft sinematiklerine yaptıkları çizgi film uyarlamaları milyonların beğenisini kazanmış durumda. Carbot Animations’ın uyarlamalarına yönelik yoğun ilgi ve beğeninin Starcraft Cartooned’a ne şekilde etki edeceğini zamanla göreceğiz. Yapımcı ekip ise ortaya çıkan sonuçtan son derece emin. Ekip Starcraft Cartooned’u en eğlenceli Starcraft deneyimi olarak sunuyor.

Tek oyunculu ve online modları bulunan Starcraft Cartooned, dileyene tek oyunculu epik bir hikaye sunarken dileyenlerin rekabetçi maçlarla ladder kasmalarına olanak sağlıyor. Ayrıca oyun, özel modunda arkadaşlarla birlikte oynamanın imkanını da sunuyor. Hem de oyun arkadaşlarımız tarafından satın alınmasa bile!

Starcraft Cartooned kısa bir süre önce yayınlanmasına rağmen birçok hayranından oldukça olumlu tepkiler aldı. Hatta diğer Blizzard oyunlarının da bu tarz görsellerle yeniden yayınlanması için bir talep yükselmeye başladı bile. Biz de üzerinde bir hayli emek bulunan Starcraft Cartooned’u siz okurlarımızın beğenisine sunuyoruz.